freightliner Sleepers For Sale
All Trucks | Sleepers | freightliner Sleepers
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $42,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is a dependable and efficient truck designed for long-haul operations and driver comfort. Powered by t...
| Stock # | #8703 |
|---|---|
| Mileage | 682,930 |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner CA125SLP Sleeper $33,990
2019 Freightliner Cascadia 125 Tandem axle sleeper, DD15 engine, 455 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contra...
| Stock # | #798061 |
|---|---|
| Mileage | 552,084 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12-1650-0H1 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 232" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $72,900
| Stock # | #226070P |
|---|---|
| Mileage | 460,143 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $72,900
| Stock # | #226071P |
|---|---|
| Mileage | 466,399 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 225" |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $67,900
| Stock # | #226073P |
|---|---|
| Mileage | 472,057 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 225" |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $69,900
| Stock # | #226075P |
|---|---|
| Mileage | 451,723 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 225" |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $85,900
EW4 warranty coverage available until 10/11/26 or 600K miles. This truck has a ThermoKing APU.
| Stock # | #226080P |
|---|---|
| Mileage | 320,212 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
2015 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $24,900
WET KIT / 10 SPEED MANUAL / DD15! 2015 FREIGHTLINER CASCADIA 125 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A DETROIT DD15 AND A 10 SPEED MANUAL TRANSMISSION EQUIPPED WITH A WORKING SINGLE LINE WET KIT FOR END DUMP APPLICATIONS. 455 HORSEPOWER, 250" WHEELBASE, ...
| Stock # | #GD8712 |
|---|---|
| Mileage | 877,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Eaton-Fuller 10 SPEED MANUAL 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 250" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2015 FREIGHTLINER SD122 CORONADO Sleeper $29,900
FULL LOCKERS! 2015 FREIGHTLINER SD122 (CORONADO) 60" MID ROOF SLEEPER WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND AN EATON 10 SPEED MANUAL TRANSMISSION WITH A 3.55 GEAR RATIO. 11R24.5 RUBBER. 230" WHEELBASE. PTO SWITCH IN THE DASH. NO CHECK ENGINE LIGHTS, N...
| Stock # | #GH6110 |
|---|---|
| Mileage | 675,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9l |
| Trans | Eaton 10 SPEED MANUAL 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 230" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $85,900
EW4 warranty coverage available until 10/29/26 or 600K miles. This truck has a ThermoKing APU.
| Stock # | #226078P |
|---|---|
| Mileage | 316,822 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 225" |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $85,900
EW4 warranty coverage is available until 10/10/26 or 600K miles.
| Stock # | #226079P |
|---|---|
| Mileage | 319,117 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 227" |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $72,900
EW3 warranty coverage is available until 5/18/27 or 500K miles.
| Stock # | #226068P |
|---|---|
| Mileage | 429,387 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 |
| Wheelbase | 225" |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $49,900
9 SISTER TRUCKS AVAILABLE! MILEAGE FROM 214K TO 514K PRICES FROM $37900 TO $49900. 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. EQUIPPED WITH A PTO SWIT...
| Stock # | #KN1986 |
|---|---|
| Mileage | 214,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 235" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $39,900
9 SISTER TRUCKS AVAILABLE! MILEAGE FROM 214K TO 514K PRICES FROM $37900 TO $49900. 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. EQUIPPED WITH A PTO SWIT...
| Stock # | #LW1651 |
|---|---|
| Mileage | 501,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 135" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 Freightliner CA125SLP Sleeper $32,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle sleeper, Detroit engine DD15, 455 horse power, 12 speed automatic transmission, 3.42 axle ratio, Airliner suspension. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidenc...
| Stock # | #798062 |
|---|---|
| Mileage | 554,143 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 232" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2018 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $33,900
| Stock # | #2199 |
|---|---|
| Mileage | 615,590 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $42,900
THERMOKING APU ! CUMMINS X15 450HP ENGINE! 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A CUMMINS X15 ENGINE 450 HORSEPOWER, EATON 10 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION, 239" WHEELBASE, 13,300 LBS FRONT AXLE, 40000 LBS REAR AXLE, SINGLE B...
| Stock # | #MA1253 |
|---|---|
| Mileage | 584,000 |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Eng Size | 14.9l |
| Trans | Eaton-Fuller 10 SPEED AUTO 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1251 |
|---|---|
| Mileage | 592,090 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $49,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
Take your fleet or owner-operator business to the next level with this reliable 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper, built for efficiency, c...
| Stock # | #8682 |
|---|---|
| Mileage | 694,235 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper Call For Price
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is a dependable and fuel-efficient truck designed for long-haul performance and driver comfort. Equ...
| Stock # | #8696 |
|---|---|
| Mileage | 682,652 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |




















