freightliner Sleepers For Sale
All Trucks | Sleepers | freightliner Sleepers
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $39,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is a reliable and efficient truck built for long-haul performance and driver comfort. Powered by th...
| Stock # | #8697 |
|---|---|
| Mileage | 646,314 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $39,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for efficiency, reliability, and driver comfort, making it an excellent choice for long-ha...
| Stock # | #8698 |
|---|---|
| Mileage | 656,298 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $37,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is a dependable and efficient truck designed for long-haul operations and driver comfort. Powered b...
| Stock # | #8703 |
|---|---|
| Mileage | 682,930 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $37,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for reliability, efficiency, and long-haul performance. Equipped with the trusted Detroit ...
| Stock # | #8705 |
|---|---|
| Mileage | 665,996 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $44,900
2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 400HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2020 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is a reliable and efficient truck built to handle demanding over-the-road operations while providin...
| Stock # | #3278 |
|---|---|
| Mileage | 606,225 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (400hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 223" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $44,900
2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | Cummins 450HP | Eaton 12-Speed Automatic | Fleet Maintained
This 2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for dependable long-haul performance, efficiency, and driver comfort. Powered...
| Stock # | #8362 |
|---|---|
| Mileage | 671,252 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton ENDURANT 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2018 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $39,900
2018 Freightliner Cascadia 125 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2018 Freightliner Cascadia 125 Sleeper combines reliability, efficiency, and comfort, making it an excellent choice for long-haul trucking...
| Stock # | #1263 |
|---|---|
| Mileage | 520,830 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 234" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $46,900
2020 Freightliner Cascadia 125 – Cummins X15 – 10-Speed Manual – 451k Miles
This 2020 Freightliner Cascadia 125 is a dependable, driver-focused highway tractor built for performance and efficiency. Powered by the proven Cummins X15 engine an...
| Stock # | #4181 |
|---|---|
| Mileage | 451,480 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 234" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $29,950
2019 Freightliner Cascadia Midroof XT, Detroit DD13 450HP, Eaton 10 speed automatic, Jake Brake, Cruise control, A/C, Heat, Power mirrors and windows, Air ride suspension, 220” wheel base, 3.08 rears, excellent rubber, All Aluminums, Fresh DOT, Onl...
| Stock # | #2956 |
|---|---|
| Mileage | 647,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 220" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1242 |
|---|---|
| Mileage | 647,935 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1244 |
|---|---|
| Mileage | 641,819 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem 12350 F / 20000 R |
| Suspension | Air |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1245 |
|---|---|
| Mileage | 648,189 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $42,900
2019 Freightliner Cascadia 125 – DD15 – 10 Speed Manual – 512K Miles
This Freightliner Cascadia 125 is powered by the reliable Detroit DD15 engine and paired with a 10-speed manual transmission, delivering the performance and efficiency owne...
| Stock # | #8280 |
|---|---|
| Mileage | 512,670 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 218" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2023 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $58,500
2023 Freightliner Cascadia 126 72" Double Bunk Sleeper, Detroit DD15, DT12 Automatic Transmission, Jake Brake, A/C, Heat, Cruise Control, Interaxle Lock, Air Ride Suspension, Air Slide 5th Wheel, Alluminum Wheels, 228" Wheel Base, 2.28 Ratio, 52,000 ...
| Stock # | #23F |
|---|---|
| Mileage | 521,000 |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 228" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $59,850
Elite White 2021 Freightliner Cascadia 126 Double Bunk 72" Sleeper, Detroit DD15, DT12 Automatic Transmission, Jake Brake, A/C, Heat, Cruise Control, Interaxle Lock, Air Ride Suspension, Upgraded Interior Package, Air Slide 5th Wheel, Alluminum Wheel...
| Stock # | #2121A |
|---|---|
| Mileage | 489,000 |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 228" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
| Stock # | #1233 |
|---|---|
| Mileage | 556,559 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1232 |
|---|---|
| Mileage | 619,185 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DD12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1231 |
|---|---|
| Mileage | 572,345 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $69,900
2022 Freightliner Cascadia 126 – Detroit DD15 455HP, Endurant Automated, Only 364k Miles with a hydraulic pump for chemicals. Remaining FACTORY WARRANTY
Brand NEW Bridgestone rear tires
This 2022 Freightliner Cascadia 126 is a powerful, low-mil...
| Stock # | #0472 |
|---|---|
| Mileage | 364,502 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Eaton Endurant 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 237" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2005 FREIGHTLINER CONVENTIONAL Sleeper $16,999
| Stock # | #2834 |
|---|---|
| Mileage | 2,567,636 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit |
| Trans | Eaton-Fuller 10SPD 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |















