freightliner Box Van Trucks For Sale
All Trucks | Box Van Trucks | freightliner Box Van Trucks
2019 Freightliner M2106 Box Van Truck $33,990
| Stock # | #295483 |
|---|---|
| Mileage | 310,823 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 292" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2 Box Van Truck $26,990
2020 Freightliner M2 Box truck 26' body, Detroit engine, DD8, 271 wheelbase, 33000 GVW comes with a big liftgate in the back.
| Stock # | #V3540U |
|---|---|
| Mileage | 242,431 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
2012 FREIGHTLINER M2 Box Van Truck $18,950
2012 M2 Business Class 26 Box Truck with Maxxon Liftgate, Cummins ISB 6.7L 260hp, Eaton Automatic Transmission 361k miles
| Stock # | #1705 |
|---|---|
| Mileage | 361,000 |
| Engine | Cummins ISB (260hp) |
| Eng Size | 6.7 |
| Trans | Eaton Auto |
| Axle Type | Single 12000 F / 21000 R |
2017 Freightliner M2 Box Van Truck $29,990
2017 Freightliner M2 box truck, non cdl, 26' of length, Cummins engine, 220 horse power, air suspension, air brakes, with a big liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for serv...
| Stock # | #V3292U |
|---|---|
| Mileage | 195,160 |
| Engine | Cummins ISB (220hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single 8500 F / 17500 R |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $29,990
2018 Freightliner M2 box truck non cdl 26'. Detroit engine, 230 horse power, Allisson 2100HS automatic transmission, air suspension, air brakes, with a huge liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with...
| Stock # | #V3375U |
|---|---|
| Mileage | 175,801 |
| Engine | Detroit (230hp) |
| Eng Size | 5.1l |
| Trans | Allison 2100HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 268" |
| Suspension | Air Ride |






