freightliner cascadia-116 Daycabs For Sale
All Trucks | Daycabs | freightliner Daycabs | freightliner cascadia-116 Daycabs
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $24,900
2019 Freightliner Cascadia 116 Day Cab for sale with 684K miles and powered by a reliable Detroit DD13 450 horsepower engine paired with a smooth shifting Detroit DT12 12 speed automatic transmission. This truck features a 12,000 lb front axle, 40,00...
| Stock # | #KN2835 |
|---|---|
| Mileage | 684,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Suspension | Air |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $32,900
Check out this dependable 2022 Freightliner Cascadia 116, built for efficiency, reliability, and everyday performance. Powered by the fuel-efficient Detroit DD13 engine and paired with the smooth-shifting DT12 automatic transmission, this truck deliv...
| Stock # | #6676 |
|---|---|
| Mileage | 624,911 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 164" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $24,900
2 AVAILABLE! USED 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 DAY CAB WITH A DETROIT DD13 450 HORSEPOWER ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. AIR SLIDE FIFTH WHEEL. ALUMINUM WHEELS. 168" WHEELBASE. 3.08 GEAR RATIO. 12K FRONTS 40K REARS. Coma...
| Stock # | #JX1635 |
|---|---|
| Mileage | 685,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |




