freightliner cascadia-125 Sleepers For Sale
All Trucks | Sleepers | freightliner Sleepers | freightliner cascadia-125 Sleepers
2015 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $26,900
2015 Freightliner Cascadia 125 – DD13 – 10 Speed Manual – 622K Miles
Dependable, efficient, and ready to work, this 2015 Freightliner Cascadia 125 is powered by the reliable Detroit DD13 engine paired with a 10-speed manual transmission for ...
| Stock # | #6374 |
|---|---|
| Mileage | 622,812 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 186" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2017 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $19,900
TK APU/DD15 505HP/NEW REAR BRAKES 2017 Freightliner Cascadia Sleeper Truck powered by a strong Detroit DD15 505HP engine paired with a Detroit DT12 12-speed automatic transmission. This truck is equipped with a working ThermoKing APU, 75-80% virgin t...
| Stock # | #HP3432 |
|---|---|
| Mileage | 956,000 |
| Cab Style | Condo |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 230" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $28,900
DD15 ENGINE / 3 AVAILABLE! 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 DAY CAB WITH A DETROIT DD15 455 HORSEPOWER ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. 566K MILES 12500 FRONT AXLE 40000 REARS, 173" WHEELBASE, 2.79 GEAR RATIO, POWER LOCKS, POW...
| Stock # | #KH5393 |
|---|---|
| Mileage | 566,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 173" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $37,900
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 70" MID ROOF SLEEPER WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. 240" WHEELBASE, 12500# FRONT AXLE, 40000# REAR AXLE, ALUMINUM WHEELS. Comal County Truck Sales is conveniently lo...
| Stock # | #KN3144 |
|---|---|
| Mileage | 501,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 240" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2018 FREIGHTLINER Cascadia 125 Sleeper Call For Price
2018 Freightliner Cascadia 125, DD15, DT12 Automatic, 72" Sleeper, 785,057 Miles, Excellent Fleet Maintenance
| Stock # | #24073 |
|---|---|
| Mileage | 785,057 |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 |
2018 FREIGHTLINER Cascadia 125 Sleeper Call For Price
2018 Freightliner Cascadia 125, DD15, DT12 Automatic, 72" Sleeper, 775,527 Miles, Excellent Fleet Maintenance
| Stock # | #24072 |
|---|---|
| Mileage | 775,527 |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 |
2019 FREIGHTLINER Cascadia 125 Sleeper Call For Price
2019 Freightliner Cascadia 125, Cummins X15, Automatic, 60" Mid-Roof, 691,622 Miles
| Stock # | #24076 |
|---|---|
| Mileage | 691,622 |
| Engine | Cummins X15 |
| Trans | Auto |








