Daycabs For Sale
All Trucks | Daycabs
2019 Freightliner CAS125-DC Daycab $27,990
2019 Freightliner Cascadia 125, Detroit engine, DD13, 455 horsepower, automatic transmissions. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Mainte...
| Stock # | #696742 |
|---|---|
| Mileage | 429,852 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OA-1550 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $47,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit engine, DD15, 505 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller C...
| Stock # | #TR3610U |
|---|---|
| Mileage | 257,171 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | 12 Spd Auto |
2013 VOLVO VNL300 Daycab $19,900
OVERHUALED IN 2023 AT BRUCKNERS WITH PAPERWORK 190K MILES AGO, $44K OVERHAUL / 10 SPEED MANUAL 2013 Volvo Day Cab for sale at Comal County Truck Sales in New Braunfels, Texas. This truck is powered by a dependable Volvo D13 engine paired with a 10 S...
| Stock # | #137568 |
|---|---|
| Mileage | 890,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Volvo D13 |
| Eng Size | 12.8 |
| Trans | Eaton 10 SPEED MANUAL 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $24,900
2019 Freightliner Cascadia 116 Day Cab for sale with 684K miles and powered by a reliable Detroit DD13 450 horsepower engine paired with a smooth shifting Detroit DT12 12 speed automatic transmission. This truck features a 12,000 lb front axle, 40,00...
| Stock # | #KN2835 |
|---|---|
| Mileage | 684,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Suspension | Air |
2017 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Daycab $24,999
| Stock # | #665593 |
|---|---|
| Mileage | 490,878 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Cummins ISX (400hp) |
| Trans | Eaton-Fuller ULTRASHIFT 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 178" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air |
2020 Peterbilt 579 Daycab $39,990
2020 Peterbilt 579 Tandem axle day cab, Paccar engine, 455 horsepower, Eaton Fuller manual transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contra...
| Stock # | #600275 |
|---|---|
| Mileage | 373,644 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Paccar MX13 (455hp) |
| Trans | Eaton FAO-16810C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 192" |
2017 KENWORTH T800 Daycab Call For Price
| Stock # | #1265 |
|---|---|
| Mileage | 594,252 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Cummins ISX15 |
| Eng Size | 14.9 |
| Trans | Eaton 12 Spd Automated |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $32,900
Check out this dependable 2022 Freightliner Cascadia 116, built for efficiency, reliability, and everyday performance. Powered by the fuel-efficient Detroit DD13 engine and paired with the smooth-shifting DT12 automatic transmission, this truck deliv...
| Stock # | #6676 |
|---|---|
| Mileage | 624,911 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 164" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 INTERNATIONAL Lt 625 Daycab $31,900
2019 International LT625 Daycab – Cummins X15 – 10 Speed Auto – 387K Miles
Reliable, road-ready, and built for efficiency, this 2019 International LT625 daycab is powered by the dependable Cummins X15 engine paired with a smooth-shifting 10-...
| Stock # | #6852 |
|---|---|
| Mileage | 387,421 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 173" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $47,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit engine, DD15, 505 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller C...
| Stock # | #TR3610 |
|---|---|
| Mileage | 256,967 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 184" |
| Suspension | Airliner |
2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Daycab $30,900
This 2019 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient truck built to handle the demands of the road. Powered by a Detroit DD13 engine and paired with a 12-speed automatic transmission, it delivers smooth performance, strong fuel economy, an...
| Stock # | #2534 |
|---|---|
| Mileage | 558,173 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $41,990
2020 low mile tandem axle Freightliner daycab, Detroit engine, manual transmission, super clean. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maint...
| Stock # | #607335 |
|---|---|
| Mileage | 227,798 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton DT12 12 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $41,500
2020 Freightliner 125 Cascadia tandem axle daycab, Detriot engine DD13, manual transmission, in great shape. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Co...
| Stock # | #607331 |
|---|---|
| Mileage | 247,536 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Trans | Eaton FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER 126 Daycab $37,900
2020 Freightliner Cascadia Day Cab – Low Miles, Ready to Work
Looking for a reliable, fuel-efficient truck that’s ready to hit the road? This 2020 Freightliner Cascadia Day Cab is a strong, dependable choice for any fleet or owner-operator.
...
| Stock # | #4813 |
|---|---|
| Mileage | 285,297 |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 170" |
| Suspension | Air Ride |
2018 INTERNATIONAL LT Daycab $26,900
This 2018 International LT is a dependable, efficient truck built for performance and comfort on the road. Equipped with a proven Navistar engine and a smooth-shifting 10-speed automatic transmission, it delivers reliable power for both regional and ...
| Stock # | #3888 |
|---|---|
| Mileage | 488,549 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Navistar |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 175" |
| Axle Type | Tandem 12350 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2019 INTERNATIONAL Prostar LT625 Daycab $31,900
This 2019 International Prostar LT Day Cab is a dependable and efficient choice for regional or local hauling operations. Powered by a Cummins X15 engine paired with an automatic transmission, this truck delivers strong performance, smooth shifting, ...
| Stock # | #6850 |
|---|---|
| Mileage | 437,872 |
| Engine | Cummins X15 (430hp) |
| Trans | Eaton DT12 Automated |
| Wheelbase | 173" |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER 126 Daycab $36,900
2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab – DD15 450HP – 12-Speed Automated
Looking for a dependable, fuel-efficient workhorse? This 2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab is built to perform and designed with driver comfort and operational efficie...
| Stock # | #9497 |
|---|---|
| Mileage | 537,270 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 13 Spd Automated |
| Wheelbase | 173" |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $19,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle daycab, DD13 engine, 435 horsepower, manual transmission, alloy wheels, 3.31 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after ...
| Stock # | #692946 |
|---|---|
| Mileage | 502,930 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton FRO-15210C 12 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $21,990
2019 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 410 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #598038 |
|---|---|
| Mileage | 365,962 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2021 International RH613 6X4 Daycab $39,990
2021 International RH613 6X4 tandem axle daycab, International engine, 450 horsepower, 12 automatic transmission . Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Mil...
| Stock # | #TR3622 |
|---|---|
| Mileage | 208,212 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | International A26 (450hp) |
| Trans | Eaton ENDURANT EEO 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 187" |
| Suspension | Air |





















