Daycabs For Sale
All Trucks | Daycabs
2017 FREIGHTLINER Cascadia Daycab $23,750
2017 Freightliner Cascadia Daycab Detroit DD13 450hp, Eaton Fuller Ultrashift 10 speed Automatic, A/C, Heat, Jake Brake, Interaxle Lock, Traction Differential Control, Air Dump, PTO, Air Ride supsension, 192" Wheel Base, 3.42 Ratio, 691k Miles, Wetki...
| Stock # | #2957 |
|---|---|
| Mileage | 691,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller Automatic 10 Spd Ultra Shift |
| Wheelbase | 192" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2021 VOLVO VNR Daycab $35,900
2021 Volvo VNR – D13 – 12-Speed Automatic – 387k Miles
This 2021 Volvo VNR is a versatile, fuel-efficient tractor designed for regional and local operations. With 387k miles, it offers proven reliability and plenty of productivity left for i...
| Stock # | #0685 |
|---|---|
| Mileage | 387,649 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Volvo D13 (405hp) |
| Trans | Volvo 12 Spd Auto |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2015 FREIGHTLINER COLUMBIA GLIDER Daycab $34,999
| Stock # | #97049 |
|---|---|
| Mileage | 300,830 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit |
| Trans | Eaton-Fuller 10SPD 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $26,490
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #503371 |
|---|---|
| Mileage | 253,480 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CASCADIA 126 Daycab $39,990
2020 Freightliner 126 tandem axle day cab, Detroit engine, 435 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Mai...
| Stock # | #607392 |
|---|---|
| Mileage | 377,471 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-1550-OHI 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 113 Daycab $35,999
| Stock # | #269143 |
|---|---|
| Mileage | 559,873 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DETROIT (470hp) |
| Eng Size | 12.8 |
| Trans | Eaton-Fuller RTLO-16918B 18 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2016 PETERBILT 348 Daycab Call For Price
| Stock # | #1205 |
|---|---|
| Mileage | 176,280 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Cummins MX9 |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
2016 PETERBILT 348 Daycab Call For Price
| Stock # | #1206 |
|---|---|
| Mileage | 166,921 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Paccar PX9 |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Axle Type | Single |
2018 KENWORTH T440 Daycab Call For Price
| Stock # | #1207 |
|---|---|
| Mileage | 402,300 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Paccar PX9 |
| Trans | 10 Spd Automated |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Air Ride |
2017 FREIGHTLINER CASCADIA Daycab Call For Price
| Stock # | #1208 |
|---|---|
| Mileage | 525,389 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD13 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Air Ride |
2020 Freightliner Cascadia Daycab $44,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit engine, DD15, automatic transmission, alloy wheels. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Con...
| Stock # | #605863 |
|---|---|
| Mileage | 150,988 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | 12 Spd Auto |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride 4 Bag |
2018 Peterbilt 579 Daycab $26,990
2018 Peterbilt 579 tandem axle daycab, Paccer engine MX-13, 455 horsepower, Eaton Ultrashift automatic transmission, 130 gallons fuel capacity, 190 wheelbase. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confide...
| Stock # | #688853 |
|---|---|
| Mileage | 318,741 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Paccar MX-13 (455hp) |
| Trans | Eaton FO-16E313A-MPH ULTRASHIF Auto |
| Wheelbase | 190" |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $19,990
2020 Single axle daycab, Detroit engine, DD13, 450 horsepower, automatic transmission, 2.41 axle ratio.
| Stock # | #TR3492U |
|---|---|
| Mileage | 369,303 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1550 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $19,990
2019 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 410 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #590277 |
|---|---|
| Mileage | 340,051 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-1550-0H1-8 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $19,990
2019 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 410 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #590278 |
|---|---|
| Mileage | 341,526 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Axle Type | Single |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $18,990
2020 Single axle daycab, Detroit engine, DD13, 450 horsepower, automatic transmission, 2.41 axle ratio.
| Stock # | #TR3491U |
|---|---|
| Mileage | 417,982 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1550 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
2020 Freightliner CAS113 Daycab $43,990
2020 Tandem axle Freightliner Cascadia daycab, Detroit engine, 435 horsepower, Eaton fuller transmission, manual with super low miles. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service...
| Stock # | #605559 |
|---|---|
| Mileage | 143,033 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton-Fuller FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $44,990
2020 Freightliner 125 Cascadia tandem axle daycab, Detriot engine DD13, manual transmission, in great shape. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Co...
| Stock # | #607328 |
|---|---|
| Mileage | 186,199 |
| Cab Style | Day Cab |
| Trans | Eaton-Fuller FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2014 FREIGHTLINER COLUMBIA GLIDER Daycab $21,999
| Stock # | #25604 |
|---|---|
| Mileage | 906,909 |
| Engine | Detroit DDEC IV 60 SERIES (430hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10SPD 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 179" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner CASCADIA Daycab $28,990
2018 single axle Freightliner Cascadia, super low miles, Detroit engine and automatic transmission.
| Stock # | #TR3425U |
|---|---|
| Mileage | 128,992 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 158" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |


















